United Colours je graffiti & street-art festival, který pořádáme od roku 2008 v městech na Severní Moravě. Posláním festivalu je ukázat veřejnosti, že graffiti je svébytné umění, které by mělo mít v betonových džunglích své místo. Proto zveme zkušené umělce, kteří mají co ukázat a šedým zdem společně dají novou tvář a duši. Jsme moc rádi, že letos můžeme festival uspořádat ve Frýdku-Místku, společně s tamní organizací Kultura FM.

 

CO: 7. ročník festivalu UNITED COLOURS 2014 ve Frýdku – Místku
KDY: Termín: 13. – 15. 6. 2014
KDE: Křížový podchod pod křižovatkou na ulici Ostravská 152, Frýdek – Místek – malbaCelkem 8 stěn o celkové výměře 650 m²
KDO: Cca 50 pozvaných writers a jiných artists z CZ / PL / SK

 

Facebook festivalu UNITED COLOURS
Facebook událost UNITED COLOURS 2014
tisková zpráva

 

PROGRAM:

13. 6. pátek – tvorba – 10:00 – 20:00
14. 6. sobota – tvorba – 10:00 – 21:00 + doprovodný program u podchodu
15. 6. neděle – možnost dokončit malby do 18:00

Doprovodný program pro veřejnost je situován na sobotu 14.6. na ploše u východu z podchodu do ulice Tržní směrem k náměstí Svobody. Návštěvníci budou moci shlédnout exhibiční tvorbu za doprovodu DJ´s, vyzkoušet si malovat spreji, prohlédnout si otevřenou výstavu děl pozvaných umělců, nebo si koupit originální věci spojené s graffiti a street-artem. Večer bude v zahradě Národního domu probíhat otevřená afterparty, kde se představí DJ´s a MC´z vyznávající hip-hop a jiné odrůdy pouliční muziky. Na této akci proběhne také aukce obrazů pozvaných writers. Výtěžek z dražby podpoří frýdecko-místecké sociální zařízení Opora dětem.

 

Na nové podobě křížového podchodu budou s pouličními umělci spolupracovat také místní výtvarníci, kteří běžně netvoří v exteriérech. Tvořit se tedy nebude jen sprejovými barvami, ale uplatní se i jiné výtvarné metody. Vznikne tak zajímavá koláž různých uměleckých přístupů. Malby by měly v podchodu vydržet dlouhodobě a objevit by se měly také motivy spojené s městem, potažmo regionem.  Samotný podchod bude během doby tvorby obrazů pro veřejnost uzavřen s ohledem na použití barev v částečně uzavřeném a obtížně větratelném prostoru. Vážným zájemcům bude nicméně vstup umožněn a budou moci vidět umělce při práci.
V podchodu malují pouze pozvaní umělci.

 

Pořádá Sprayart 34 & Kultura.FM za finančního přispění statutárního města Frýdek – Místek.